پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
 

 مدیریت کاربران و گروه های کاری در نرم افزار جیرا

 
کاربران زیادی دارید که انجام فرآیند ثبت نام برای آنها به صورت
یک به یک و دستی بسیار وقت گیر است؟ 
می خواهید اعضای خود را با کنترل و به طور دقیق ثبت نام کنید ؟
قصد دارید به افراد مشخصی اجازه ثبت نام نام بدهید ؟
برای انجام کار خواستار تشکیل گروه ها و تیم های کاری هستید؟
قصد طراحی نقش های مختلف در پروژه خود دارید می خواهید آنها را به کاربران دلخواه محول کنید ؟
 
جیرا با ویژگی های منحصر به فرد خود تمامی این امکانات را برای شما فراهم می کند.
معمولا کاربران عضو جدایی ناپذیر سیستم های نرم افزاری هستند از سازمان های بزرگ با اعضای پرتعداد گرفته تا ادارات و شرکت های کوچک با اعضای محدود همه ی این نهاد ها نیاز به بستری برای ایجاد حساب کاربری و ورود کاربران به سیستم دارند. نرم افزار های مختلفی به شکل های مختلف این امکان را فراهم می سازند اما آنچه که جیرا را از هر نرم افزار دیگری متمایز می سازد امکاناتی است که در این زمینه در اختیار کاربران قرار می دهد امکاناتی که در نوع خود بسیار خاص می باشند .
بیایید نگاهی به ویژگی ها و امکاناتی که جیرا در این زمینه برای کاربران فراهم می کنند بیاندازیم :

کاربران: 
جیرا برای ثبت نام کاربران 3 گزینه را پیش روی شما قرارمیدهد:
اولین گزینه داشتن یک مدیریت متمرکز است به این معنی که تنها ادمین های جیرا می توانند حساب های کاربری را ایجاد و به آن ها رسیدگی کنند این روش در سیستم های خصوصی برای استفاده کاربران داخلی کاربرد دارد.
دومین گزینه این است ادمین ها می توانند از کاربران را دعوت کنند بنابر این آنها می توانند خودشان حساب های کاربری را برای خود ایجاد کنند. این روش با ثبت نام عمومی متفاوت است زیرا تنها دریافت کنندگان دعوت نامه قادر به ایجاد حساب کاربری خواهند بود.
گزینه سوم برای زمانی است استفاده شما از نرم افزار به شکل عمومی است (مثل یک سیستم پشتیبانی عمومی ) در این حالت ساخت حساب های کار بری از روش های گفته شده برای ادمین های سیستم بسیار سخت می باشد. برای این نوع سیستم ها شما می توانید ثبت نام عمومی را فعال کنید و به کاربران اجازه دهید خودشان حساب های کاربری خود را بسازند.
گروه ها:
معمولا تمامی کارها  و واحد های کار توسط یک فرد در سسیستم انجام نمی شود افراد در کنار یک دیگر مسئولیت انجام هر واحد از کار را بر عهده دارند. به علاوه گروه بندی کاربران یکی از راه های مدیریت آسان کاربران است. امکان ایجاد مدیریت و پشتیبانی از گروه های کاری یکی از ویژگی های مهم این نرم افزار است.
نقش های پروژه :
نقش های پروژه راه دیگری برای گروه بندی کاربران است به این صورت که شما می توانید نقش های مختلفی را برای پروژه خود تعریف کرده و فرد یا افرادی را در آن نقش ها به کار برگیرید و همچنین می توانید از نقش های پیشفرض موجود در نرم افزار استفاده کنید .
 

 

 مطالب بیشتر